SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 6013640
nr 601 3640
Bordssurtout
Nysilver, 1800-tal, höjd: 38
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
måndag 28 september 2009
kl 18:29:43
350 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.